KËRKO NË WEBSITE:

Info

Gjakovari nesër pritet të thyejë një rekord të Guinnessit me figurën e Rita Orës

Shkruar nganë14 Maj 2017

Alkent Pozhegu do të provojë që nesër të thyejë tjetër rekord të Guinnessit. Artisti tashmë është pjesë e Librit të Rekordeve botërore me një mozaik të punuar nga drithërat, përkatësisht ka shkruar emrin e Messit dhe nofkën e Cristiano Ronaldos ‘CR7’. Pozhegu më 15 dhe 16 në palestrën e sportit në qytetin e Gjakovës “Shani […]

Lexo më shum

Një shpërthim godet Romën qendrore, nuk raportohet për viktima

Shkruar nganë12 Maj 2017

Një shpërthim ndodhi në qendër të Romës dhe të paktën një makinë u dëmtua në shpërthim, sipas raporteve të medias lokale. Megjithatë, sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, së paku deri më tani nuk ka ndonjë informacion për ndonjë të lënduar. Ka pasur raporte kontradiktore për vendin e saktë të shpërthimit, me disa media që […]

Lexo më shum

YouTube shpërblen labelin ‘Babastars’

Shkruar nganë12 Maj 2017

Fal suksesit të labelit të reperëve “Babastars”, ata janë shpërblyer prej YouTubes. Këtë e ka bërë të ditur vet anëtari i labelit Getoar Selimi, i cili me këtë rast e ka zbuluar edhe shpërblimin. Bëhet fjalë për butonin e argjendtë, të cilin ueb-faqja i ka ndarë me rastin e arritjes së 100 mijë ndjekësve të […]

Lexo më shum

Kongresisti amerikan viziton Kosovën

Shkruar nganë12 Maj 2017

Një delegacion nga Dhoma e Përfaqësuesve e Shteteve të Bashkuara të Amerikes do ta vizitojë Kosovën ku do të takohet me zyrtarë qeveritarë dhe me përfaqësuesit e shoqërisë civile. Kongresmeni Bob Goodlatte nga Virginia, kryesues i Dhomës së Përfaqësuesve për Gjyqësorin, do ta udhëheqë delegacionin. Delegacioni do ta takojë kryeministrin Isa Mustafa dhe ministrin e […]

Lexo më shum

Mësoni se kush ka paralajmëruar koncert madhështor në Prishtinë

Shkruar nganë12 Maj 2017

Nga postimet në rrjete sociale kantautori i mirënjohur nga Shqipëria ka paralajmëruar koncert në Prishtinë. Sipas kantautorit, koncerti i radhës në Prishtinë do të jetë i një formati tjetër dhe i organizuar si asnjëherë më parë. ‘”Tingujt E Ditarit Tim” si asnjëherë më parë, së shpejti në Prishtinë…’, ka shkruar ai në profilin e tij […]

Lexo më shum

Partitë politike propozojnë 11 qershorin për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

Shkruar nganë11 Maj 2017

  Partitë politike propozojnë 11 qershorin për mbajtjen e zgjedhjeve E plotësuar: Hajredin Kuçi nga Partia Demokratike e Kosovës tha se 11 qershori është data e përshtatshme për mbajtjen e zgjedhjeve. E pranishme në takimin konsultativ të presidentit ishte edhe Vetëvendosje. Ismajl Kurteshi nga radhët e VV-së ka thënë se 18 qershori do të ishte […]

Lexo më shum

Ngarko më shum